2. - Германия
  3. Щутгарт се разправи с Хановер - 2:0

Щутгарт се разправи с Хановер - 2:0

Румънският нападател Марика бележи двата гола за швабите

Щутгарт постигна безпроблемна победа с 2:0 над намиращия се в зоната на изпадащите Хановер 96. След тежкото поражение от Барселона в Шампионската лига по-рано през седмицата швабите продължават кампанията си в първа Бундеслига по отличен начин и с днешната победа се доближиха от зоната на евротурнирите.

Отличен мач за Щутгарт направи румънският нападател Чиприян Марика, който освен, че бе в основната на всички по-опасни положения за своя тим, но отбеляза и двете попадения в срещата. Още в четвъртата минута на мача Марика получи отлично центриране от национала Кедира. Румънецът спечели въздушния двубой с левия бранител Кристиан Шулц, но прати топката на цял метър встрани от вратата. Последваха силни минути за Щутгарт като опасности пред противниковата врата създаваха Алекс Хлеб и Здравко Кузманович, докато не се стигна до 36-ата минута.

Хлеб центрира от крайната линия към близката греда. Там се появи таранът на швабите, който с глава прати топката в мрежата на Флориан Фромловиц.

Девет минути след подновяването на играта Марика удвои преднината на своя тим след катастрофална грешка противников бранител. Шулц се опита да върне топката към свой съиграч, но вместо това я подари на румънеца, който от 16 метра простреля Фромловиц за 2:0.

В минутите до края на срещата Хановер се активизира, но не успя да създаде опасни положения пред вратата на Йенс Леман. След 27 двубоя в лигата Щутгарт се придвижи до седмата позиция с 38 точки. Хановер все още се намира на 16-ото място с 23 точки и запазва правото за баражни двубои за оставане в първенството. Фрайбург обаче разполага със същия точков актив и също запазва шансове за оставане в лигата.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)