2. - Германия
  3. Трудна победа за Хамбургер над Стандарт (Лиеж) - 2:1

Трудна победа за Хамбургер над Стандарт (Лиеж) - 2:1

Немският тим обърна резултата за 3 минути в края на първото полувреме.

Хамбургер стигна до трудна победа с 2:1 над Стандарт (Лиеж) в първи четвъртфинал от турнира Лига Европа. Немският тим запази шансовете си да продължи напред към мечтания финал на своя стадион "Хамбург Арена", след като обърна резултата в края на първото полувреме. Тогава Петрич и Рууд Ван Нистелрой се разписаха в разстояние на три минути.

Мачът започна с натиск на домакините и в 4-та минута Питройпа от удобна позиция пропусна да открие резултата. Белгийският тим отговори с опасна атака на Мбокани, чийто удар излезе в аут. Постепенно Стандарт изравни играта и не даде големи шансове на противника си. От друга страна в действията на играчите на Хамбургер се чувстваше прекалена нервност.

Стандарт нанесе своя удар в 30-та минута. Тогава след центриране от ъглов удар Мбокани изпревари защитниците на Хамбургер и прати топката с глава в далечния ъгъл на вратата за 0:1.

Отборът на Хамбургер реагира мигновено и успя не само да изравни, но и да излезе напред в резултата още до края на първото полувреме. Рууд Ван Нистелрой на два пъти пропиля добри възможности за гол. В 36-та минута прекрасен шут на холандеца срещна страничната греда. В 42-та минута Маркос Камазато фаулира в наказателното поле Питройпа и реферът Аткинсън посочи бялата точка. Петрич бе точен за 1:1. Хамбургер продължи да атакува и това даде резултат. В последните секунди на първото полувреме Денис Аого проби отляво и центрира в наказателното поле. Там "старата лисица" Рууд Ван Нистелрой изпревари защитниците на Стандарт и взриви трибуните на "Хамбургер Арена" - 2:1.

През второто полувреме и двата отбора имаха шансове за гол, но такъв не падна. Мбокани в 53-та минута бе близо до изравняване, но ударът му мина край гредата. След това пък Троховски и Ван Нистелрой пропуснаха шанса да осигурят по-комфортна преднина за Хамбургер и всичко остана да се решава на реванша в Лиеж.

ХАМБУРГЕР - СТАНДАРТ 2:1

Хамбургер: Рост, Демел, Боатенг, Матийсен, Аого, Питройпа, Торун (72 - Троховски), Яролим, Зе Роберто, Ван Нистелрой, Петрич (72 - Берг)

Стандарт:  Болат, Камозато, Виктор Рамос, Мангала, Поконьоли, Витсел, Горьо (76 - Грозав), Гонсалес, Де Камарго, Йованович (90+3 Траоре), Мбокани

Голмайстори: 0:1 Мбокани (30), 1:1 Петрич (42-дузпа), 2:1 Ван Нистелрой (45)

Жълти картони: Зе Роберто, Ван Нистелрой; Виктор Рамос, Мбокани, Камозато, Мангала

Съдия:  Мартин Аткинсън (Англия)

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)