2. - Германия
  3. Твенте с "чист" гол аванс преди реванша в Бремен

Твенте с "чист" гол аванс преди реванша в Бремен

Момчетата на Стив МакЛарън победиха Вердер, Ники Михайлов не игра

Холандският Твенте победи с 1:0 „бременските музиканти” от Вердер в първи мач между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа.

Единственото попадение пред 24 000 на стадиона в Еншеде отбеляза Тео Янсен в 39-ата минута на мача.

Българският национал Ники Михайлов изгледа мача от резервната скамейка, тъй като за пореден път Стив МакЛарън бе заложил на ветерана Сандер Бошкер.

Началото на мача бе спокойно. Домакините се опитваха да владеят повече топката, а гостите отговаряха с опасни контраатаки. Много активен в тима на Томас Шааф бе новата звезда на германския футбол Йозил, който на два пъти тества рефлекса на ветерана Бошкер.

В 32-ата минута Шааф трябваше да замени левия си краен бранител Пасанен, като в игра се появи Абденур. Янсен стреля опасно от фаул, но Вийзе спаси.

В наглед безобидна ситуация 7 минути по-късно Твенте излезе напред в резултата. Руис подаде към Янсен, който с впечатляващ шут с левия крак от над 25 метра, този път не остави шансове на Вийзе – 24 000 на стадиона в Еншеде ликуваха.

Вердер се опита да върне гола още до почивката, но изстрел на Налдо не намери целта. През втората част Марин и Хунт имаха добри възможности, но вратата на Твенте остана суха. Перез пък отговори с изстрел от пряк свободен удар за Твенте, но нямаше шанс.

Шааф направи още две смени, пускайки в игра Боровски и Алмейда. Стив МакЛарън от своя страна не бързаше с промените като едва в 70-ата минута Тиоте замени Перез.

До края Висгерхоф и Руис се опитаха да променят резултата в полза на домакините, а за гостите неточни бяха Писаро, Абденур и Алмейда.

Твенте победи с 1:0 и има добър аванс от един чист гол преди реванша на „Везерщадион” в Бремен.

Твенте – Вердер (Бремен) 1:0
(1:0) Янсен 39’

Твенте: Бошкер; Стам, Дъглас, Висгерхоф, Тиендали; Брама, Перез (70’ Тиоте), Янсен; Руис, Н’Куфо, Стох (86’ Де Йонг);

Вердер: Вийзе; Фритц, Мертезакер, Налдо, Пасанен (32’ Абденур); Немейер (77’ Боровски), Фрингс, Хунт; Йозил (67’ Алмейда), Марин, Писаро;

Жълти картони: Н’Куфо (Т); Марин, Хунт (В);
Стадион: Де Гролш Весте, Еншеде, 24 000 зрители;
Съдия: Лусилио Кардосо Кортес Батиста;
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)