2. - Германия
  3. Вангааловият Байерн започна възраждането си (видео)

Вангааловият Байерн започна възраждането си (видео)

Байерн (Мюнхен) и треньорът Луис ван Гаал взеха глътка въздух, след като счупиха каръка. След три поредни загуби баварският колос удари Хамбургер с 6:0 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Хеттрик за Байерн записа Ариен Робен, а по едно попадение добавиха Рибери, Мюлер и Вестерман, който си отбеляза автогол.

Байерн (Мюнхен) и треньорът Луис ван Гаал взеха глътка въздух, след като счупиха каръка. След три поредни загуби баварският колос удари Хамбургер с 6:0 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Хеттрик за Байерн записа Ариен Робен, а по едно попадение добавиха Рибери, Мюлер и Вестерман, който си отбеляза автогол. Договорът на холандския наставник Ван Гаал ще бъде прекратен в края на сезона. Въпреки това той обеща, че ще си тръгне от "Алианц Арена" с високо вдигната глава. Днешният резултат говори именно за това.

Трите точки придвижиха Байерн само на 2 точки от Хановер в борбата за последната квота за Шампионската лига.

Много от главоболията на Байерн този сезон се дължаха на отсъствието на Ариен Робен и Франк Рибери, но двамата си взаимодействаха, за да може да изведат шампионите напред в резултата пет минути преди почивката. Рибери успя да преодолее един защитник преди да пусне кълбото за Робен. Холандското крило напредна към вратата преди да произведе марковото си изпълнение с левия крак и да прати топката зад Франк Рост.

Не мина дълго и домакините удвоиха своята преднина през второто полувреме. Само минута след подновяването на играта Робен прибави още един гол на своята сметка след изпълнение на свободен удар, което обърка Рост. Ветеранът на вратата на Хамбургер успя да пипне топката, но плати цената за оставането си на линията и беше безпомощен да спаси шута.

Робен постави черешката на тортата, показвайки виртуозно представяне като оформи своя хеттрик в 55-ата минута, след като комбинира още веднъж с френския си партньор в „убийството” на Хамбургер. Рибери проби отляв, оставяйки в прахта Томас Ринкон. След това той взаимодейства с Робен, който направи едно докосване в наказателното поле преди да изстреля кълбото в долния ъгъл зад Рост.

Четвъртият гол бе дело на Рибери девет минути по-късно. Крилото преоткри своята експлозивна скорост. Той надбяга македонския Гойко Качар и с елегантен прехвърлящ удар над вратаря предизвика още веднъж кеф на домакинските фенове.

Петото попадение дойде в 79-ата минута след още една светкавична контраатака. Резервата Хамит Алтинтоп намери Томас Мюлер в наказателното поле и нападателят с диагонален шут не остави шансове на Рост.

Хайко Вестерман си вкара автогол пет минути преди края след образцова самостоятелна акция на Рибери по аутлинията.

Момчетата на Ван Галл се изкачиха на 4-ото място с 45 точки, с 2 зад третия Хановер. Те гостуват на Фрайбург този следващия уикенд, но преди това ще се изправят срещу Интер в Шампионската лига. Хамбургер, който има 37 точки се понижи на 8-ата позиция зад Фрайбург и пред Кьолн, с който играят другата седмица.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)