2. - Германия
  3. Вердер би Хофенхайм за четири минути – 2:0

Вердер би Хофенхайм за четири минути – 2:0

Тим Вийзе извади дузпа в 14-ата минута, а осем по-късно Вердер вече водеше с 2:0

Вердер Бремен победи Хофенхайм с 2:0 на своя „Везер Щадион” в мач от деветия кръг на немската Бундеслига.

Двата тима предложиха изключително динамично и напрегнато начало. Още във втората минута Марко Марин и Йосип Симунич бяха близо до първия гол в срещата. В следващите пет минути „зелените” продължиха да натискат, но на гостите не се забавиха и бързо организираха няколко контраатаки. В 14-ата минута играчите на Хофе спечелиха дузпа, след като Тим Вийзе повали Майкосуел в наказателното си поле.

Вратарят получи жълт картон за намесата си, но се реабилитира по отличен начин, спасявайки слабият удар от бялата точка на Карлос Едуардо.

Гостите бяха наказани за изпуснатия шанс четири минути по-късно. Скандалният перуанец Клаудио Пизаро не изпита проблеми реализирайки за 1:0. Младата надежда Месут Йозил центрира от корнер, а перуанецът отклони кълбото към далечния ъгъл. На линията Едуардо направи опит да спре влитащата топка, но опитът му се оказа неуспешен.

Четири минути след това в 22-ата Пер Мертезакер сложи край на спора. Отново от статично положение бранителят се оказа най-съобразителен в пеналта и покачи за 2:0. Йозил можеше да реализира и трети гол, след като бе изведен на чиста позиция от Марко Марин.

До края на срещата не паднаха нови попадения, а през втората част играта позагрубя, след като гостите не успяха да намерят път към гола. Вердер се задържа на четвърто място в преследването си на зона Шампионска лига. Загубата за Хофенхайм означава и загуба на една ценна позиция. Задачата на играчите на Ралф Рангник става още по-трудна, след като днес Байерн се изкачи на пето място във временното класиране.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)