2. - Германия
  3. Вердер Бремен удари Щутгарт в пряк дуел за оцеляване

Вердер Бремен удари Щутгарт в пряк дуел за оцеляване

Бременските музиканти се наложиха с 6:2 над Щутгарт и с победата се качиха над чертата

Вердер Бремен постигна изключително важна победа над закъсалия Щутгарт с 6:2 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят между двата отбора се явяваше и като пряк дуел за оцеляване, който бе спечелен от "бременските музиканти" и с победата те се изкачиха над чертата до 15-тото място. Това бе четвърта поред загуба за Щутгарт, която ги прати под чертата и незавидното 17-то място.

Срещата започна вихрено за домакините от Бремен, които поведоха още в 10-тата минута чрез гол на Фил Бартелс, който стреля и топката се оплете в мрежата, като преди това срещна гредата.

В 26-ата минута обаче Щутгарт възстанови равенството чрез Даниел Дидави след асистенция на Александру Максим.

Домакините обаче отново си върнаха преднината в срещата в 33-ата минута, когато при едно наглед леко центриране Федерико Барба игра нескопосано с глава и прехвърли вратаря си за 2:1. В 43-ата минута пък защитник на гостите изчисти лошо, Златко Юнюзович отне и върна за Левин Йозтунали, който бе точен за 3:1.

Щутгарт отново върна интригата в срещата в 53-ата минута, когато след центриране в пеналта Барба се реваншира и с пета отбеляза красив автогол за 3:2. Вердер обаче реши всичко в своя полза в 65-ата минута, когато ветеранът Клаудио Писаро бе изведен на скорост и хладнокръвно реализира за 4:2. Отново от Бартелс направи 5:2 в 80-ата минута отблизо, а крайното 6:2 оформи резервата Уджа след страхотен пробив отдясно.

Така в крайна сметка Вердер Бремен взе ценен успех над Щутгарт и може да вземе глътка въздух с изплуването си над зоната на изпадащите. На обратния полюс обаче е ситуацията със Швабите, които се сринаха до 17-ото място и задачата им за оцеляване става много сложна.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)