2. - Германия
  3. Вердер възкръсна в драма на „Луиджи Ферарис” и се класира за групите на Шампионската лига (видео)

Сампдория бе само на секунди от класиране, но в крайна сметка „моряците” отиват в Лига Европа след 3:2

Немският елитен Вердер Бремен ще играе в груповата фаза на Шампионската лига. Това стана факт, след като „бременските музиканти” загубиха с 2:3 при гостуването си на Сампдория в срещата реванш от плейофите, но с общ резултат 5:4 се класираха за груповата фаза на най-комерсиалния футболен турнир. Сампдория водеше с 3:0 до последните секунди на срещата и бе с единия крак в Шампионската лига, но Вердер стигна до късен гол и докара нещата до продължения, където вкара нов такъв и обезсърчи „моряците”.

Сампдория започна по-силно мача и натискът на домакините даде резултат още в 8-ата минута. Тогава многоходова атака на домакините стигна до Касано на левия фланг, който с едно докосване центрира на далечната греда, където Пацини скочи най-високо и с глава заби топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Точно пет минути по-късно „моряците” вкараха втори гол, а Пацини отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Станкевичиус центрира от фаул, а Пацо изпревари Фритц и с удар от въздуха препарира Тим Вийзе за 2:0.

До края на полувремето Самп продължи да бъде по-силният тим и можеше да стигне до нов гол, но удари на Касано и Манини бяха спасени от Вийзе.

През втората част Вердер опита да се върне в мача и създаде няколко добри положения, които обаче бяха пропуснати от Пизаро, Розенберг и Мертезахер. Пропуските на гостите пък бяха наказани в 85-ата минута, когато Касано засече подаване на Семиоли и отблизо разпечата Вийзе за трети път, правейки преднината на Самп класическа – 3:0.

Немците обаче играха до край и в последната минута на даденото от съдията продължение Маркус Розенберг вкара страхотен гол с удар от около 20 метра за 3:1 и докара мача до продължения.

Там отборът на Вердер се оказа физически по-добре подготвен и заигра много по-силно от своя домакин. Добрата игра на „бременските музиканти” доведе до гол в 10-ата минута на първото продължение.

Марко Марин направи впечатляващ пробив и подаде на Пизаро, който с прецизен удар от дъгата забоде топката в долния ляв ъгъл на Курчи за 2:3 и утежни още повече задачата на домакините.

Във второто продължение Сампдория наложи масиран натиск, който обаче не доведе до нищо по-интересно освен един далечен удар на Паломбо, спасен без проблем от Вийзе. В последната минута пък Марко Марин уцели греда и пропусна да изравни за 3:3, но това нямаше никакво значение.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и така с общ резултат от 5:4 от двата мача Вердер се класира за групите на Шампионската лига, докато за Самп остава разочарованието и място в груповата фаза на турнира Лига Европа.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)