2. - Германия
  3. Волфсбург и Вердер изпуснаха по една дузпа, но не си отбелязаха гол (видео)

Волфсбург и Вердер изпуснаха по една дузпа, но не си отбелязаха гол (видео)

Фрайбург се наложи над Хамбургер с 1:0 у дома (видео)

Волфсбург и Вердер завършиха наравно 0:0 в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Главни действащи лица в двубоя бяха двамата вратари тъй като и двата отбора пропуснаха по една дузпа и още куп положения.

След скучната първа част, най-интересните минути бяха последните петнадесет от редовното време.

В 73-ата минута Фрингс получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение извършено от Хошуе в наказателното поле на Волфсбург. След удара на Фрингс, вратарят Диего Бенаглио предусети ъгъла и успя да избие топката с крак.

Три минути по-късно Волфсбург също получи възможност да открие резултата чрез дузпа. Този път нарушението извърши Себастиян Прьодъл, а зад топката застана Джеко, който стреля над вратата.

В последната 90-а минута на двубоя пък Аарън Хънт пропусна великолепна възможност да изведе Вердер напред. Нападателят бе изведен на чиста позиция от Арнаутович, но от ударът му от близко разстояние бе блестящо париран от Бенаглио.

След равенството „Бременските музиканти” са 10-ти в Бундеслигата с актив от 19 точки, Волфсбург пък са 13-и с две точки по-малко.

Волфсбург - Вердер 0:0

В друг мач от Бундеслигата  Фрайбург  се наложи над Хамбургер  с 1:0. Единственото попадение на Баденова-Щадион отбеляза Папис Демба Сисе още в 3-ата минута.

След изпълнение на пряк свободен удар, Максимилиан Нику свали топката с глава за Сисе, чийто удар от близко разстояние срещна първо дясната после лявата гредата на врататата на „хамбургерите”. След рикушетите в двете греди, топката отново се върна в сенегалския нападател, който вече не сбърка и изведе домакините напред.

Гостите владееха топката през по-голямата част от времето, но въпреки това не успяха да отбележат гол. Отборът, воден от Армин Фе беше настоятелен в опитите си да изравни, но нито един от осемте отправени удари към вратата на Фрайбург не порази целта.

След тази победа Фрайбург е 5-и във временното класиране с актив от 24 точки, следван от Хофенхайм и Байерн (Мюнхен) с по 23 точки. Хамбургер пък е на 9-а позиция с 21 точки.

Фрайбург - Хамбургер 1:0

3' Сисе

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)