2. - Германия
  3. Волфсбург обърна Херта за 2:1, Домо с 2 минути игра

Волфсбург обърна Херта за 2:1, Домо с 2 минути игра

Отборът на Волфсбург постигна пълен обрат за 2:1 срещу лидера във временното класиране Херта (Берлин) в среща от 21-ия кръг на немската първа Бундеслига. Ервин Дзеко за пореден път се превърна в герой за „вълците”, отбелязвайки и двете попадения за своя тим. Българският нападател на Херта Валери Домовчийски пък се появи в игра 2 минути преди края на редовното време и можеше да донесе точката на своя тим.

През първата част двата отбора играха предпазливо и не създадоха много голови положения. В 7-та минута Гентнер имаше шанс да отбележи, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. Волфсбург бе по-активният тим на терена и опити за гол направиха Шафер, Дзеко и отново Гентнер, но без успех. Херта пък почти не поглеждаше към вратата на своя съперник.

През втората част играта се поотвори и логично започнаха да падат голове. Първо в Сичеро изведе Херта напред в 62-та минута, след като реализира с глава центриране на Еберт, но само 10 минути по-късно домакините успяха да изравнят. Дзеко бе оставен непокрит в наказателното поле и с хубав удар с глава възстанови равенството – 1:1. Волфсбург продължи да търси победното попадение и логично стигна до него в 84-та минута, когато отново Дзеко бе точен и отново с глава – 2:1. Херта опита да се върне в мача и в игра в 88-та минута се появи българинът Валери Домовчийски и именно той имаше шанс във втората минута на добавеното време, но ударът му бе спасен от вратаря на домакините. Така резултатът остана непроменен и Феликс Магат и компания се поздравиха с успеха.

Така след тази победа Волфсбург вече е 6-и с актив от 36 точки, докато Херта се смъкна на втора позиция с актив от 40 точки, колкото има и първият Хофенхайм.

Голмайстори:

0:1 Сичеро 62’
1:1 Дзеко 72’
2:1 Дзеко 84’

Волфсбург: Ленц, Шафер, Шимунек, Мадлунг (Окубо), Пекарк, Карлмов (Есвайн), Бардзали, Жоси, Гентнер, Дзеко, Мисимович (Хасебе)

Херта: Дробни, Фридрих, Шимунич, Роднел, Щайн (Чермити), Сичеро, Дардай (Домовчийски), Нику, Рафаел, Еберт (Бабич), Воронин

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)