2. - Германия
  3. Волфсбург постигна минимална победа като домакин на Карлсруе – 1:0

Волфсбург постигна минимална победа като домакин на Карлсруе – 1:0

Отборът на Волфсбург успя да надделее трудно над Карлсруе на своя „Фолксваген Арена” с 1:0 в мач от 23-я кръг на германската Бундеслига. Така „вълците” съхраниха шансове за 4-о място в подреждането, което дава право на участие в турнира за Купата на УЕФА.

Двубоят започна нервно, с множество нарушения като първите по- сериозни положения дойдоха за състава на гостите, но пропуски направиха Федерико и Фрайс. В 38-а минута след пас на Мисимович, Дзеко стигна до топката и с удар с левия крак в долния ляв ъгъл на вратата на Карлсруе– 1:0. До края на полувремето нямаше по-интересни ситуации и почивката дойде при този резултат.

Втората част отново бе изпълнена с множество нарушения, като двата тима атакуваха предимно по крилата. В резултат на това в срещата бяха изпълнени много ъглови удари, които обаче не донесоха по-сериозни опасности за двамата вратари. Второто полувреме не предложи нищо интересно и двубоят завърши при резултат 1:0 за домакините.

След тази победа Волфсбург остана на 4-а позиция в подреждането с 42 спечелени точки, докато гостите от Карлсруе изпаднаха на последното 18-о място в класирането с актив от 17 точки.

Волфгсбург – Карлсруе 1:0
1:0 Дзеко 38’

Стартови състави:

Волфсбург: Беналио; Пекарик, Шимунек, Бардзали, Шафер; Гентнер (Дежага- 60’), Хасебе, Жосуе, Мисимович (Есвайн- 82’); Дзеко, Графите (Мадлунг- 72’)

Карлсруе: Милър (Корнецки- 31’); Гьорлиц, Лангкамп, Дръпич, Айхнер; Тим, Муцел, Федерико, Енгелхарт (Шаглик- 75’), да Силва (Щиндъл- 72’); Фрайс

Жълти картони: Хасебе, Мадлунг (Волфсбург); Тим (Карлсруе)

Стадион: „Фолксваген Арена”

Рефер: М. Зееман

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)