2. - Германия
  3. Волфсбург се издъни у дома срещу Нюрберг – 2:3

Волфсбург се издъни у дома срещу Нюрберг – 2:3

Шампионът на Германия Волфсбург допусна шокираща загуба с 2:3 при домакинството си на новака Нюрнберг от 13-ия кръг на немската първа Бундеслига. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, „вълците” на два пъти изравняваха, но за момчетата на Армин Фее не остана време да отговорят на победното попадение на Пиер Клуге, което падна в последната минута на срещата.

Първото полувреме на „Фолксваген Арена” завърши без попадения и едва ли някой е очаквал какво ще се случи през втората част. Алберт Бунджаку изведе „франките” напред в резултата в 55-ата минута, след като се възползва от хубав пас на Клуге и с премерен удар с левия крак матира Беналио. Само три минути по-късно обаче Ашкан Дежага изравни резултата с хубав удар с десния крак, след страхотна контраатака на „вълците”.

Радостта от изравнителния гол обаче трая едва 5 минути, тъй като в 64-ата минута Бунджаку вкара втория си гол в мача с хубав удар с глава и отново изведе гостите напред в резултата. Бразилецът Графите изравни в 79-ата минута с гол от дузпа и даде надежди на шампионите, че ще могат да стигнат до трите точки.

Това обаче така не се случи и когато всички мислеха, че срещата ще завърши наравно, гостите от Нюрнберг изненадващо успяха да откраднат победата. В последната минута на двубоя Пиер Клуге реализира с левия крак от границата на наказателното поле за 2:3 и по този начин донесе ценни три точки за своя отбор.

С тях отборът на Нюрнберг изплува от зоната на изпадащите и вече заема 15-ото място с актив от 12 точки. Волфсбург пък се смъкна на 6-о място с 21 точки, на 5 зад лидерите Вердер и Леверкузен.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)