2. - Германия
  3. Заслужено, но непотребно равенство за Арминия срещу Щутгарт – 2:2

Заслужено, но непотребно равенство за Арминия срещу Щутгарт – 2:2

Арминия постигна заслужено, но и в голяма степен непотребно равенство срещу гостуващия на „Шюко Арена” отбор на Щутгарт. Домакините демонстрираха не само борбен дух, но и добра игра. Отборът на Михаел Фронцек пропусна немалък брой изгодни възможности, докато Щутгарт разчиташе основно на контраатаки, на върха на които стоеше острието Марио Гомес.

„Швабите” откриха резултата още при първото по-опасно положение пред вратата на Денис Айлхоф. Попадението отбеляза Матийо Делпиер в четвъртата минута, възползвайки се от неразбирателство в гъстата отбрана на Арминия след изпълнение на ъглов удар.

След половин час игра Арминия възстанови равенството чрез Кристофер Катонго. Самотният нападател на домакините бе оставен изцяло непокрит в пеналта на Йенс Леман. Катонго се разписа с мощно воле под напречната греда. В 35-ата минута Томас Хицелшпергер не остави никакви шансове на Айлхоф след мощен изстрел, след пас на Гомес.

Влад Мунтеану възстанови равенството в 68-ата минута при първото си докосване до топката. Мунтеану влезе на мястото на Даниел Халфар в 67-ата минута. Минута след влизането си румънецът изпълни точно 11-метров наказателен удар.
След 30-я кръг в Германия Щутгарт разполага с 55 точки, които поне за днес ще ги задържат на третото място. Арминия е на една точка от безопасната зона, все още намирайки се на 16-ата позиция.
Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)