2. Институции
  3. Ботев Пловдив с купа пред погледа на министър Свилен Нейков

Ботев Пловдив с купа пред погледа на министър Свилен Нейков

Ботев Пловдив спечели първия футболен турнир за юноши до 15 години в Банско за купата на CSIF - собственик на един от най-новите хотели в туристическия център – Перун Лодж.

Пловдивският тим събра 13 точки, колкото имаше и вторият Пирин Благоевград, но грабна купата заради по-добрата си голова разлика. На трето място финишира Локомотив София.

Голмайстор на турнира с 5 попадения стана Емил Камберов от Ботев Пловдив. За най-добър вратар беше отличен Мартин Димитров от същия отбор, а за най-техничен играч – Кемал Велиев от Славия.

Победителите получиха наградите си от министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, патрона на състезанието г-жа Цветелина Бориславова и посланика на САЩ Джеймс Уоруик.

В състезанието участваха шест отбора - Локомотив София, ЦСКА, Славия, Пирин Благоевград, Ботев Пловдив и домакините от Банско. Целта на организаторите е турнирът да стане ежегоден.