2. Институции
  3. Доминация на "Ринг" и радост за мъжкото око в зала "Христо Ботев"

Доминация на "Ринг" и радост за мъжкото око в зала "Христо Ботев"

„Ринг ТВ” спечели за трета поредна година журналистическия турнир по футбол „Форд Мото-Пфое и приятели”, предаде репортер на Novsport.com. На финала на надпреварата, Йордан Георгиев, Стефан Стефанов и компания разбиха „24 Часа” с 6:1 (3:1 през първото полувреме). В последните 5 минути на срещата Георги Попвасилев изигра своя бенефис пред погледа на президента на ПФЛ Валентин Михов, като не допусна гол в своята врата.

Телевизия „Ринг ТВ” приключи турнира с рекордната голова разлика от 40:5, а репортерът Стефан Стефанов бе отличен с индивидуален приз за голмайстор на турнира с 15 попадения.

Надпреварата, която се проведе в столичната зала „Христо Ботев” бе белязан с доста скандали. Най-големият от тях се разрази между „Тема Спорт”, „Канал 3”, bTВ и „Дон Балон”. Така и не се изясни обаче, кой бе крив и кой прав в него.

Атракцията в последния ден на турнира обаче определено бе мачът между спортните журналистки. В двата състава личаха имената на Антония Близнакова (Канал 1), Йоана Гочева (Нова ТВ), Ралица Караджова и Мария Мицова (Гонг), както и много други красавици във футболни екипи. Novsport.com бе представен от репортерката Стиляна Божидарова. Г-ца Божидарова се представи на много добро ниво, като на два пъти предотварти сигурни попадения пред вратата на Мария Мицова, а веднъж след удар с глава в центъра на терена за малко не получи сътресение на мозъка. Любопитен факт бе проявата на Ралица Караджова през второто полувреме. Ядосана от не отсъден срещу нея фаул от международния рефер Николай Йорданов, тя взе очилата на колегата си Валентин Грънчаров, даде ги на съдията и получи директен червен картон за подигравката спрямо него.

Двубоят вървеше 0:0 до последната минута, когато репортерката на „Фокус” Наталия Долгова се пребори за една спорна топка и със страховит шут препарира Мицова за крайното 1:0. Мачът свърши, а публиката в зала „Христо Ботев” изпрати с аплодисменти двата отбора.

Като цяло организацията на турнира бе на много високо ниво. Единствената грешка на „Форд Мото-Пфое” бе не изпратената покана за участие към електронната медия Novsport.com. Ние се надяваме друг път да не се случват такива недоразумения.