2. Институции
  3. Стефка Костадинова награди героите от Игрите за глухи

Стефка Костадинова награди героите от Игрите за глухи

Председателят на БОК Стефка Костадинова днес награди медалистите ни от 21-те Летни олимпийски игри за глухи в Тайпе. Примата на световната лека атлетика прие героите в олимпийската къща на ул. "Ангел Кънчев" №4 в София.

Стефка дари спортистите със златната значка на БОК и им пожела още много успехи на терена. Българските олимпийци с увреден слух се завърнаха от далечна Азия с пет медала, нещо невиждано до този момент.

В индивидуалната надпревара за жени в бадминтона нашето момиче Гергана Баръмова показа уникална класа и с майсторска игра спечели златното отличие. Баръмова се пребори за медала от най-благородния метал с още 32 състезателки.

Гергана и Силвия Чапкънова станаха девети на двойки, девета е и смесената ни двойка (Боряна Георгиева и Никола Тянков), а в отборното класиране по нации България също е на девета позиция.

Родните състезатели демонстрираха сила и защитиха повече от авторитетно името на българската борба в Тайпе. Над всички бе Ангел Кремов, донесъл два медала от двата стила. В категория до 55 кг на свободния стил той остана на трето място и се окичи с бронз. За Кремов това бе втори медал след сребърния в класическия стил. При класиците на почетната стълбичка с бронзови медали се качиха Иван Ангелов (74 кг) и Пламен Дойчев (66 кг).

Русин Русинов (категория 55-60) стана пети в класическия стил и девети в свободния. Илиян Илиев (96-120) е пети (свободен стил), Иван Ангелов (66-74) седми (свободен стил), Пламен Дончев (60-66) единадесети (свободен стил).

Атлетите ни участваха за първи път и надпреварата по боулинг. От 64 участнички Деница Тихолова се нареди на 41-во място, Боряна Тихолова пък е 50-а.