От 1993 година УЕФА организира редовно медицински симпозиуми. Тазгодишното издание на симпозиума бе проведено от 9 до 11 февруари в Стокхолм (Швеция), съобщава сайтът на БФС. На симпозиума бяха разгледани следните въпроси:
„Основни медицински проблеми на съвременния футбол" - лектор д-р Мишел Дог (председател на Медицинските комисии на УЕФА и ФИФА и представител на Европа в Изпълнителния комитет на ФИФА)
„Медицинският екип - отбор зад кулисите" - лектор Анди Роксбърг (технически директор на УЕФА)
„Предпазване от контузии при съдиите" - лектор д-р Маркус Мерк (бивш международен съдия на УЕФА и ФИФА)
„Медицината в услуга на играча" - лектор проф. Ян Екстранд (първи вицепрезидент на медицинската комисия на УЕФА)
„Допинг контрола - изводи и перспективи" лектор д-р Жак Ленард (член на Медицинската комисия на УЕФА и председател на Антидопинговата комисия на УЕФА)
„Спецификите на женския футбол" лектор д-р Улрих Шнайдер (медицински консултант на немският национален отбор - жени)
„Организиране на медицинското оборудване и обслужване в националните асоциации" лектор д-р Мишел Дог (председател на Медицинските комисии на УЕФА и ФИФА и представител на Европа в Изпълнителния комитет на ФИФА)
„Бъдещето на футбола във всичките му аспекти" лектор Анди Роксбърг (технически директор на УЕФА)
Цялостно симпозиума се водеше от Мишел Дог (председател на Медицинските комисии на УЕФА и ФИФА и представител на Европа в Изпълнителния комитет на ФИФА), а модератор бе проф. Ян Екстранд (първи вицепрезидент на медицинската комисия на УЕФА). Специално внимание бе обърнато на задължителните изисквания към оборудването на медицинските кабинети по стадионите като задължително е наличието на дефибрилатори и всичко необходимо за оказване на спешна медицинска помощ в случай на инциденти с участници в мача или хора от публиката. Участници в конференцията бяха лекарите на националните отбори на асоциациите членки на УЕФА както и лекарите на някои от най-изявените отбори в Европа като Порто, Барселона, Реал Мадрид, Челси, Арсенал, Шахтьор Донецк, Борусия Дортмунд и др. Участниците дискутираха последните постижения в областта на медицината по отношение на футбола и дадоха предложения за бъдещи действия в този жизненоважен аспект. Наши представители на симпозиума бяха доц. д-р Антони Георгиев (председател на Медицинската комисия при БФС), д-р Валентин Матев (зам. председател на Медицинската комисия при БФС) и д-р Михаил Илиев (лекар на националният отбор по футбол). Нашата делегация връчи почетни плакети от името на президента на БФС Борислав Михайлов на водещите лектори на симпозиума, както и на почетния президент на УЕФА Ленард Йохансон. Делегациите на рускоговорящите и балканските страни проявиха голямото си желание за участие в традиционната международна конференция, която се организира от медицинската комисия при БФС и ще се проведе от 18 до 20 май 2010 година в комплекс „Царско село".