2. Интервю
  3. Бодуров: За Ивелин Попов няма значение кой е капитан

Бодуров: За Ивелин Попов няма значение кой е капитан

"Трябва да вярваме във възможностите си и да печелим точки", каза защитникът

Защитникът на Фулъм и на българския национален отбор Николай Бодуров заяви в интервю за вестник "Меридиан мач", че националите са доволни от равенството 2:2 срещу Италия. Той все пак призна, че го е яд, че тимът не е успял да задържи преднината си от един гол. Бодуров коментира и смяната на капитана на България, като сподели, че за Ивелин Попов, бившият капитан, това няма никакво значение.

Ники, доволни ли сте от равенството с Италия?

-Радващо е, когато трудът ти се възнаграждава. Не на 100%, но сме доволни от двубоя с Италия.

За какво те е яд от този мач?

-Яд ме е, че не успяхме да задържим преднината си и да бием. Аз до последно се надявах да победим. Но ако бъдем честни, резултатът е справедлив. Особено с оглед на показаното от двата тима през второто полувреме.

На какво се дължи промяната в играта ви?

-През цялата седмица преди мача си говорехме, че трябва да си повярваме. Трябваше да вдигнем агресията и желанието. Хората искат да виждат това от нас. Знам, че когато се раздаваш, Господ ще те възнагради. Според мен нещата ни се получиха срещу Италия. Няма отговор защо се представяхме по този начин в предишните мачове. Това няма обяснение.

След този мач може ли да се върне желанието ви за игра, което липсваше в предишните мачове?

-За желание изобщо не искам да коментирам. Аз винаги си идвам с огромно желание у нас за мачовете на националния тим. Отбелязвам си дните на календара до прибирането ми в България. Нямам търпение да играя за националния отбор.

Това 2:2 добро или лошо е?

-С оглед на съперника този резултат е добър. Не знам дали е заслужен, но е справедлив този резултат.

Откакто премина във Фулъм играеш редовно, за разлика от доста свои съотборници. Как се чувстваш в Англия?

-Имам 50 и не знам колко си мача през този сезон. Това разбира се ми помага. Според мен това не са малко срещи и мога да кажа, че се чувствам много добре физически. Но както видяхте, няколко момчета се хванаха за крака през второто полувреме. Дано в другите мачове стабилизираме нещата.

Как би коментирал факта, че доста от футболистите ни изнемогваха физически в последните минути на мача?

-Мисля, че това ни изигра лоша шега при изравняването. Просто физически отпаднахме през второто полувреме. На 4-5 човека им се схванаха краката. И то още в 60-ата минута. Не мога да го коментирам, но не е добре за отбора. Аз мога да говоря за себе си и мога да кажа, че нямах никакви проблеми. За другите момчета може би е нормално, защото за тях първенството започва сега. Надявам се в другите мачове да се представяме доста по-добре.

Много ни натиснаха италианците в последните минути. Как се спират толкова класен отбор?

-С късмет. Без него в този живот не става нищо. Определено късметът ни покри в последните минути при две, три техни положения.

Загубата на Норвегия с 1:5 от Хърватска, оставя ли ни в играта?

-Шансовете са същите, каквито бяха и след предишните мачове. Ако бяхме победили Италия, щяхме да имаме шансове третото място. Трябва да вярваме във възможностите си и да печелим точки. В момента нещото, от което имаме нужда са именно точките. Надеждата остава и трябва да се борим.

Много се изговори за смяната на капитанската лента. Какъв е твоят коментар?

-Няма какво да коментирам тази тема. Говорил съм с Ивелин Попов и той каза, че няма значение кой ще е капитан. Не е въпросът на чия ръка ще е лентата. Въпросът е да печелим точки. И за мен няма значение кой ще е капитан.

Има статистика, според която ти си сред играчите с най-много мачове в европейския футбол през този сезон. Какъв е коментарът ти?“

-Както вече казах наистина имам много мачове през този сезон. В първенството, в което се подвизавам -Чемпиъншип, се играе много директен футбол и всички състезатели са изключително здрави физически. Мисля, че това подобри и моята форма.

Михаил Александров: За „Армията“ са подсигурени 90 милиона лева