2. - Испания
  3. Алмерия потопи "жълтата подводница", Бетис и Нумансия завъртяха лудо 3:3 с 3 червени картона

Алмерия победи Виляреал с 3:0, драма в Севиля и 3:3 между Бетис и Нумансия

Отборът на Алмерия постигна много важна и престижна победа, побеждавайки Виляреал с 3:0. Домакините бяха пълни господари на терена, след като Виляреал явно бе излязъл с мисълта за Шампионската лига. Момчетата в бяло-червено откриха резултата в 7-ата минута, когато Негредо бе точен за 1:0. В 20-ата минута Пиати направи резултата 2:0 след като бе оставен да шутира от точката на дузпата. В 35-ата минута резултата стана класически Мане. Негредо асистира, а Мане заби третото торпедо, което потопи жълтата подводница. През втората част най-запомнящи ще останат червеният картон на Робер Пирес, който бе изгонен.

Така след този мач момчетата от Алмерия се намират на 11-та позиция, докато Виляреал са на четвърто място.

В друга среща от този 29-и кръг Бетис и Нумансия завършиха наравно 3:3. Резултатът бе открит в 10-ата минута от Серхио Гарсия. Аранда изравни за гостите в 40-ата минута, след много добро попадение. В 77-ата минута Баркеро изведе Нумансия напред след точно изпълнена дузпа, а Нелсон бе изгонен за игра с ръка. Капи успя да върне усмивките по лицата на феновете на севилци изравнявайки в 85-ата минута. В 88-ата минута Кастро бе изгонен за втори жълт картон. Драмата бе пълна в заключителните секунди, когато съдията на срещата Веласко Карбало отсъди две дузпи, по една и за двата тима. В 90-ата минута съдията отсъди нова дузпа и нов червен картон за играч на Бетис. Аранда бе точен и направи резултата 3:2 в полза на гостите. Само няколко секунди след това имаше дузпа и за Бетис. Рикардо Оливейра се нагърби с изпълнението и бе точен за 3:3.

След това равенство Бетис се намират на 16-то място, докато Нумансия са 19-ти.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1