2. - Испания
  3. Алмерия прати Нумансия в Сегунда, Малага и Ла Коруня направиха 1:1

Алмерия прати Нумансия в Сегунда, Малага и Ла Коруня направиха 1:1

Отборът на Алмерия записа победа с 2:1 при домакинството си на Нумансия от 33-ия кръг на испанската лига BBVA и по този начин почти сигурно подпечата изпадането на Нумансия в Сегунда Дивисион.

Уче Калу изведе Алмерия напред още в 6-ата минута, след като Негредо навърза цялата отбрана на гостите и му сервира топката на празна врата. Вторият гол за домакините бе абсолютно копие на първия, но този път Ортега направи пробива, а в ролята на голмайстор се оказа Сориано. Нумансия все пак успя да намали резултата в 81-ата минута чрез Гоирия, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече от почетна загуба.

Така с този успех Алмерия вече е 10-и с актив от 40 точки и за тях сезонът на практика приключи. Нумансия пък остана на последното 20-о място с 28 точки в актива си, на 5 от спасителната зона, но и с мач повече от конкурентите си за оцеляване.

В друг мач от кръга Малага и Депортиво Ла Коруня завършиха наравно 1:1. Бившият играч на Депортиво Алберт Луке изведе Малага напред в резултата в 32-ата минута, а Серхио Гонсалес изравни в 50-ата, с което оформи и крайното 1:1.

С това равенство Малага остава 6-и с актив от 51 точки, а Депортиво вече е 7-и с точка по-малко. И двата отбора имат реален шанс за участие в турнира за Купата на УЕФА догодина, който вече ще се казва Лига Европа.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1