2. - Испания
  3. Алмерия удари Расинг като гост, Спортинг Хихон с първо равенство

Алмерия удари Расинг като гост, Спортинг Хихон с първо равенство

Отборът на Алмерия постигна престижна победа с 2:0 при гостуването си на Расинг Сантандер в среща от 34-ия кръг на испанската BBVA лига. Две ранни победения на Ортис се оказаха достатъчни за победата на Алмерия.

Още във втората минута Ортис успя да изведе гостите напред в резултата изпревари защитата и вратаря на Расинг и с премерен удар с десния крак прати топката в мрежата на Колторти. Само 10 минути по-късно крилото на Алмерия вкара втория си гол в мача, след като се разходи из отбраната на домакините и с техничен удар преодоля вратаря за крайното 0:2.

Така с тази победа Алмерия вече е на 10-о място с актив от 43 точки и вече отборът вече няма за какво да се бори. Расинг пък остава 13-и с актив от 39 точки, на 6 от опасната зона.

В друг мач от кръга борещият се за оцеляване тим на Спортинг Хихон допусна изравняване за 1:1 при домакинството си на Атлетик Билбао и пропусна златен шанс да излезе от опасната зона. Билич изведе домакините напред в резултата с гол в 60-ата минута с гол с глава от близко разстояние, но в последната минута на добавеното време Ираола успя да изравни.

Така отборът на Спортинг Хихон, който записа първото си равенство през този сезон, остава в зоната на изпадащите на 18-о място с актив от 34 точки, колкото има и 17-ият Хетафе. Атлетик пък вече е 11-и с 41 точки.