2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) и Рекреативо завършиха наравно

Атлетик (Билбао) и Рекреативо завършиха наравно

Отборите на Атлетик и Рекреативо не успяха да се победят и направиха 1:1 насред Билбао. Мачът започна спокойно, като нито един от двата тима нямаше видно преимущество. В 33-ата минута, нападателят на Рекреативо Аитор, получи пас от Камунас и с шут в горния ляв ъгъл на вратата на Ираизоз откри резултата.Така завърши първото полувреме.

Отборите на Атлетик и Рекреативо не успяха да се победят и направиха  1:1 насред Билбао.
Мачът започна спокойно, като нито един от двата тима нямаше видно преимущество. В 33-ата минута, нападателят на Рекреативо Аитор,  получи пас от Камунас и с шут в горния ляв ъгъл на вратата на Ираизоз откри резултата.Така завърши първото полувреме.

След почивката тимът на Атлетик натисна противника и успя изравни в 52-ата минута, когато след статично положение, влезлият на почивката Токуеро, отбеляза с глава.

Докрая на мача Реакреативо имаше няколко възможности да вкара втори гол, но неточните завършващи удари спасиха „баските” от загуба.

След  изиграването на 23-ия си шампионатен мач,  Атлетик се намира на 10-то място с актив от 30 точки, а тимът на Рекреативо е на 16-ата позиция с 25.

Атлетик (Билбао) : 1.Ираизоз  15.Ираола  20.Айтор Осио  5.Аморебиета  42. Балензиага  16.Орбаиз  24.Мартинез  7.Лопес  11.Габилондо  17. Ечеберия  21.Велез