2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) изхвърли Сасуоло от Лига Европа и продължава напролет (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) изхвърли Сасуоло от Лига Европа и продължава напролет (ВИДЕО)

Генк направи същото с Рапид (Виена)

Домакински победи осигуриха продължаването на Атлетик (Билбао) и Генк към 1/16-финалите на Лига Европа напролет след петия кръг на битката в група F.

На „Сан Мамес” баските победиха Сасуоло с 3:2, а Генк излъга Рапид (Виена) с 1:0 на своя „Луминус Арена”.

В Испания срещата беше наистина вълнуваща и започна с автогол на Баленсиага още във втората минута, който даде преднина на гостите от Сасуоло.

Атлетик не губи време и изравни още в 10-ата чрез Раул Гарсия. Домакините доминираха и изпълниха безброй корнери, като именно при един от тях изравниха.

Резервният им страж Яго Ерерин редуваше неубедителни излизания с впечатляващи спасявания днес, а Ариц Адурис вкара дежурния си гол за 2:1 в 58-ата минута, малко след като гостите го бяха изнервили и той беше получил жълт картон.

Колебание в защитата на Сасуоло позволи на Лекуе да вкара през краката на Консили от малък ъгъл за 3:1, а в края силите на „зелено-черните” стигнаха само за един гол при добавка на Антонио Рагуса за крайното 3:2 и Атлетик се класира напред.

Същото направи и Генк след минимално 1:0 у дома над Рапид (Виена). Белгийците вкараха победния гол в 11-ата минута чрез централния си нападател Николаос Карелис.

Билбао и Генк имат по 9 точки и са недостижими за Сасуоло и Рапид, които останаха с по 5 преди последните срещи.