2. - Испания
  3. Атлетико дръпна на върха в Ла Лига след лесна победа срещу Елче (ВИДЕО)

Атлетико дръпна на върха в Ла Лига след лесна победа срещу Елче (ВИДЕО)

Луис Суарес вкара два гола за успеха на "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид поведе еднолично в класирането на Ла Лига. "Дюшекчиите" спечелиха с 3:1 домакинството си на Елче от 14-ия кръг. Два гола наниза Луис Суарес, а един добави Диего Коща от дузпа. За гостите точен беше Бойе.

Двубоят започна с нетиск на Атлетико Мадрид. Жоао Феликс и Тома Лемар обаче не успяха да поразят целта. Това все пак се случи в 41-ата минута. Тогава Кирън Трипиър намери Луис Суарес в наказателното поле на Елче и уругваецът вкара за 1:0.

През втората част Атлетико засили атаките си и стигна до втори гол. Яник Ферейра Караско изведе Суарес по прекрасен начин и нападателят на Атлетико не сбърка - 2:0.

Елче успя да се върне в двубоя в 64-ата минута. Лукас Бойе успя да се извиси след изпълнение на корнер и да реализира гол за гостите.

В 78-ата минута Иван Марконе от Елче спъна футболисти на Атлетико в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа. Диего Коща, който бе влязъл като резерва реализира хладнокръвно и оформи крайното 3:1 за Атетико.

"Дюшекчиите" дръпнаха на на върха в Ла Лига с 29 точки, на три пред Реал Сосиедад и Реал Мадрид, които имат съответно 2 и 1 мача повече от тима на Симеоне. Елче остава на 15-о място с 14.