2. - Испания
  3. Атлетико е на точка от Барса след 2:0 над Гранада (ВИДЕО)

Атлетико е на точка от Барса след 2:0 над Гранада (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) постигна заслужена победа 2:0 при гостуването си на Гранада, за да се приближи само на точка от върха в Примера Дивисион.

„Дюшекчиите” откриха в 20-ата минута, когато Диего Годин засече ефектно с глава центриране от корнер на Коке на близката греда.

Гостите осъществиха страхотна комбинация при втория си гол в 77-ата минута. Филипе Луиш пусна пас по широчина, Гризман пропусна топката, за да може Оливер Торес с едно докосване да намери французина и той да разстреля вратаря от малък ъгъл за седмия си гол в Ла Лига този сезон.

Атлетико събра 32 точки и отстъпва с 1 на Барселона, който гостува на Валенсия от 21:30 тази вечер. Гранада остана само с точка над опасната зона, заемайки 17-ата позиция.