2. - Испания
  3. Атлетико излъга Депортиво и се доближи до Барсa

Атлетико излъга Депортиво и се доближи до Барсa

Дюшекчиите скъсиха изоставането си от върха на девет точки

Атлетико Мадрид победи с минималното 1:0 борещият се да не изпадне отбор на Депортиво Ла Коруня в мач от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Единственото попадение в срещата отбеляза Кевин Гамейро 10 минути преди почивката.

Срещата започна по-активно за домакините от Мадрид и в 4-та минута Анхел Корея отпави първия изстрел по посока на съперника. Малко по-късно Коке също пробва удар от дистанция, но безуспешно.

Така в 34-та минута Атлетико все пак успя да отбележи, след като домакините спечелиха право да изпълнят дузпа и нападателят беше точен от 11-те метра.

След почивката момчетата на Кларънс Сеедорф продължиха да изпитват трудности, но Атлетико също не беше пределно концентриран и нямаше точни удари по посока на Рубен.

Чак в 80-та минута влезлият като резерва Фернандо Торес можеше да реши всичко в мача, но ударът му беше спасен.

Така Атлетико Мадрид събра 67 точки и е на девет от лидера Барселона. Депортиво пък остават 19-то място с едва 20 пункта, като от спасителния бряг ги делят осем точки.