2. - Испания
  3. Атлетико (М) обърна Еспаньол и намали изоставането от Барселона

Атлетико (М) обърна Еспаньол и намали изоставането от Барселона

Футболистите на Диего Симеоне спечелиха с 3:1 гостуването на каталунците

Атлетико Мадрид спечели с 3:1 гостуването си на Еспаньол в 32-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така отборът на Диего Симеоне се върна на втората позиция във временното класиране със 73 точки, на три след лидера Барселона и с пункт повече от Реал Мадрид. След поражението Еспаньол остава на 13-о място с 36 точки.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута, когато при центриране от корнер Папа Диоп засече с глава на близката греда и даде аванс на Еспаньол.

Шест минути по-късно Фернандо Торес бе намерен в предни позиции от Коке, спря добре на гърди и с точен диагонален удар върна паритета в двубоя.

През второто полувреме Антоан Гризман направи обрата пълен. В 58-ата след образцова комбинация на гостите Коке намери Гризман в големия пеналт и французинът с прецизен удар с левия крак прати топката първо в страничния стълб, след което тя се отклони в мрежата за 2:1.

В 89-ата минута след пас на Фернандо Торес Коке увенча добрата си игра с гол, слагайки точка на спора.

Следващият двубой на „дюшекчиите” е в реванша срещу Барселона  в Шампионска лига на 13 април, докато Еспаньол гостува на Леванте на 15 април.