2. - Испания
  3. Атлетико (М.) победи трудно Алмерия

Атлетико (М.) победи трудно Алмерия

Миранда донесе трите точки за „дюшекчиите” през второто полувреме

Атлетико (Мадрид) постигна важна победа в петия кръг от Примера дивисион. Тимът на старши треньора Диего Симеоне победи като гост тима на Алмерия с 1:0. Двубоят се проведе на „Естадио дел Медитеранео” пред около 12 000 зрители. Голът бе дело на Миранда през второто полувреме.

„Дюшекчиите” можеше да си тръгнат с по-убедителна победа. Гостите контролираха изцяло мача и създадоха много голови положения, но точността им изневери. Футболистите на Атлетико (Мадрид) владееха топката 67% от игровото време и бяха отправили общо 13 удара към вратата, 7 от които в очертанията на вратата. Играчите на Алмерия за целия мач имаха само един точен удар.

Главният съдия на двубоя Хесус Манзано имаше доста работа на „Естадио дел Медитеранео”. Той показа цели 9 жълти картона.

Единственият гол в срещата реализира Миранда в 60-ата минута. Тогава Коке центрира от конер в наказателното поле най-съобразителен се оказа Жоао Миранда и с глава даде преднина за своите.

Така, Атлетико (М.) заема второто място във временното класиране с актив от 11 точки. Алмерия е на 12-ата позиция с 5 точки.