2. - Испания
  3. Атлетико (М) с минимална победа на "Висенте Калдерон" (ВИДЕО)

Атлетико (М) с минимална победа на "Висенте Калдерон" (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" са наложиха с 1:0 над Ейбар след гол на Саул Нигес през второто полувреме

Атлетико Мадрид спечели с минималното 1:0 двубоя си срещу гостуващия Ейбар в среща от 36-ия кръг на Примера дивисион. Единственият гол на „Висенте Калдерон” бе дело на Саул Нигес в 69-ата, а Диего Годин бе изгонен в добавеното време на втората част заради втори жълт картон.

Гостите имаха лек превес във владеенето на топката в първите минути на двубоя, а в 8-ата минута Такаши Инуи пропусна да отбележи, стреляйки право във вратаря.

Атлетико постепенно изравни играта, а в 32-ата Караско пропусна най-чистото положение за първата част, след като бе изведен сам срещу стража на Ейбар, но би прекалено неточно.

След почивката и двата тима направиха пропуски, като първо Педро Леон пропусна за Ейбар, а по-късно сущото направиха Гризман и Караско от Атлетико.

В 69-ата Диего Годин направи пробив отляво и подаде за Саул Нигес, който завърши атаката с точен удар за 1:0, което се оказа достатъчно за футболистите на Диего Симеоне за трите точки.

В края на мача Диего Годин бе санкциониран с втори жълт картон и бе изгонен.

В следващия кръг „дюшекчиите” ще трябва да бранят третата си позиция с класирането при гостуването на Бетис, а Ейбар е домакин на борещия се за оцеляване Спортинг Хихон.