2. - Испания
  3. Атлетико М се измъчи, но пречупи Валядолид

Атлетико М се измъчи, но пречупи Валядолид

Витоло донесе успеха на столичани, които настигнаха третия Севиля

Алетико (Мадрид) спечели с 1:0 домакинството си на Валядолид в мач от 30-я кръг на Ла Лига. Столичани имаха превъзходство през целия двубой, но стигнаха до победата адски трудно.

В 4-ата минута Рубио стреля в горния ляв ъгъл, но Облак спаси. Секунди след това Алваро Мората се извиси в наказателното поле и отправи удар, но топката мина встрани от дясната греда.

Две минути по-късно Жоао Феликс опита шут, но над вратата. Първото опасно положение за гостите дойде в 31-ата минута. Матеус Фернандес пробва далечен изстрел, но топката мина встрани от целта. В 70-ата Диего Коща вкара гол, но той бе отменен заради засада.

Все пак в 81-ата минута „дюшекчиите“ най-сетне поведоха. Разписа се Витоло, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава. Ударът му бе изчистен от голлинията, но след преразглеждане с ВАР, бе потвърдено, че топката е приминала голлинията с пълния си обем.

С тези три точки домакините изравниха третия в класирането Севиля. Валядолид от своя страна заема 15-о място.