2. - Испания
  3. Атлетико (М) спря у дома добре смазаната машина Байерн (М)

Атлетико (М) спря у дома добре смазаната машина Байерн (М)

"Дюшекчиите" надвиха немския тим с 1:0, Ростов и ПСВ извъртяха хикс

Атлетико Мадрид спечели домакинския си мач срещу Байерн Мюнхен в група D  на Шампионска лига с минималното 1:0. Единственият гол в срещата падна в 35-ата минута, а негов автор бе Яник Караско.

Гостите започнаха силно срещата на „Висенте Калдерон”, като през по-голямата част полувремето владееха топката, но не съумяха да извлекат ползи от това. Атлетико от друга страна показа много стабилна игра в отбрана и създаде няколко добри положения, като отбеляза и гол чрез Караско в 35-ата минута.

В 13-ата Облак трябваше да показва класа след удар на Мюлер, а няколко минути по-късно Мануел Нойер също внимаваше при шут ан Караско.

В 22-ата при центриране от корнер Левндовски отклони кълбото, което отиде към далечната греда, а Фернандо Торес с глава насочи право в страничния стълб.

Отново Торес имаше добра възможност да отбележи в 34-ата, но се подхлъзна и прати топката във външната страна на мрежата.

Само минута по-късно Яник Караско откри резултата. Гризман овладя в централната зона и хитро пусна топката към влизащия отдясно белгиец, който с плътен удар по земя прати кълбото в гредата, а после в мрежата за 1:0.

Байерн бе близо до изравняване бързо, но след добра игра на Левандовски в наказателното поле на „дюшекчиите” Франк Рибери не показа добър мерник.

След почивката немският гранд вдигна оборотите, но отново срещна непоклатимата отбрана на Атлетико.

Мюлер игра с глава след изпълнение от корнер, но топката премина встрани, а и Облак покриваше ъгъла си.

Домакините отвръщаха с опасни контраатаки, като при такава в 68-ата Караско затрудни максимално Нойер, който все пак успя да отклони топкатам преди да посети мрежата му за втори път.

Левандовски бе изпуснат в 78-ата и от десетина метра не успя да бие точно с глава, а малко след това Робен пробва силен фалцов удар от дъгата на пеналта, но кълбото профуча встрани о гредата.

В 83-ата минута Артуро Видал направи абсолютна глупост, поваляйки ненужно Филипе Луис, за което главният рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Гризман, но французинът нямаше късмет и нацели сглобката на вратата.

Атлетико удържа натиска на гостите и затвори мача при резултат 1:0 в своя полза.

В другия двубой от група D Ростов и ПСВ при резултата 2:2.

Полоз откри за домакините в 8-ата минута, но Прьопер изравни шест по-късно. Отново Полоз се разписа в 37-ата, но в добавеното време Де Йонг оформи крайното 2:2.