2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид без допуснат гол в пети пореден мач (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид без допуснат гол в пети пореден мач (ВИДЕО)

„Дюшекчиите” с класика над Реал Сосиедад

След като в събота спечели градското дерби с Реал Мадрид, сега съставът на Атлетико постигна класическа победа над друг Реал – Сосиедад

„Дюшекчиите” не допуснаха гол в пети последователен двубой и се наложиха над своя гост пред 35 621 зрители на своя „Висенте Калдерон”.

Срещата от XXVII кръг на испанската Примера започна отлично за домакините, тъй като още в осмата минута Диего Рейес си отбеляза автогол.

Веднага след почивата Саул (’46) покачи на 2:0, а крайният резултат бе оформен от Антоан Гризман, който бе точен в 61-ата минута от дузпа.

Така Атлетико се приближи на 5 точки до лидера Барселона, макар и с мач повече от каталунците, като вече има със 7 повече от Реал Мадрид.

Сосиедад пък остана с 34 точки от 27 мача, след като инкасира първата си загуба от 22 януари насам.