2. - Испания
  3. Атлетико (Мадрид) и Хетафе не успяха да се победят на „Висенте Калдерон” - 1:1

Атлетико (Мадрид) и Хетафе не успяха да се победят на „Висенте Калдерон” - 1:1

Атлетико (Мадрид) и Хетафе завършиха 1:1 в последна среща от 23-ия кръг на испанската лига BBVA. Двубоят се игра на стадион „Висенте Калдерон” в Мадрид.

Уругвайският нападател на домакините Диего Форлан откри резултата в 33-ата минута на двубоя. Форлан получи подаване от Юркас Саитаридис и не остави шанс на вратаря на Хетафе. До края на първата част Атлетико не успяха да вкарат гол, а през втората пропуски направиха Кун Агуеро и Форлан. Гостите дочакаха своя част в последните 10 минути на двубоя.

В 80-ата минута Хуан Албин не успя да реализира дузпа за Хетафе, но 8 минути по-късно бе в прегръдките на съотборниците си. Албин получи пас от Козмин Контра и вкара за 1:1.

След тази среща Атлетико заема 6-а позиция в подреждането с 36 точки, а Хетафе са 14-и с 27.