2. - Испания
  3. Атлетико (Мадрид) излезе на върха в Испания (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) излезе на върха в Испания (ВИДЕО)

Продължава и феноменалното представяне на защитата на тима

Атлетико (Мадрид) излезе начело на Примера дивисион. "Дюшекчиите" победиха Селта във Виго с 2:0 и изпревариха Барселона, който обаче е и с мач по-малко.

Тимът на Диего Симеоне има 44 точки, Барселона са с 42, а Реал Мадрид събира до момента 40.

Продължава и феноменалното представяне на защитата на Атлетико, която за 19 двубоя е допуснала едва осем попадения.

Първото чисто положение за гостите дойде в 33-ата минута, когато опасен удар на Антоан Гризман профуча над гредата. Малко след това домакините отговориха с удар на Хуанфран, който Облак спаси.

С началото на втората част Гризман откри резултата. След отлична отборна комбинация той засече топката, получавайки подаване от Вието.

В 80-ата минута Караско оформи крайното 2:0. Той се измъкна между няколко защитници преди да преодолее вратаря Серхио.