2. - Испания
  3. Атлетико (Мадрид) измъкна драматична победа срещу Спортинг (Х.)

Атлетико (Мадрид) измъкна драматична победа срещу Спортинг (Х.)

Антоан Гризман стана герой за „дюшекчиите” с късен гол за крайното 1:0

Атлетико (Мадрид) постигна драматична победа над Спортинг (Хихон) в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион. Срещата се проведе на стадион „Висенте Калдерон”  пред 49 323 зрители и завърши при резултат 1:0. Голмайстор стана френският национал Антоан Гризман, който се разписа в третата минута на добавеното време.

С този успех, „дюшекчиите” събраха 23 точки и се изкачиха на третото място.

През първото полувреме отборът на треньора Диего Симеоне не успя да отправи нито един точен удар. Това се случва във втори пореден двубой. Предишният, в който мадридчани изпитваха тези трудности, бе срещу Астана на Станимир Стоилов в Шампионската лига, завършил 0:0.

Гризман даде повод на „Висенте Калдерон” да избухне малко преди последния съдийски сигнал. В третата минута на добавеното време топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар, там Диего Годин отклони към Антоан Гризман, който от близко разстояние с глава не сгреши.