2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид измъкна трите точки от Депортиво в продължението (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид измъкна трите точки от Депортиво в продължението (ВИДЕО)

Полузащитникът на "дюшекчиите" Томас остави отбора си в топ 3

Атлетико Мадрид победи с 1:0 като гост Депортиво Ла Коруня в мач от 11 кръг на Примера Дивисион. В много равностоен мач на Риасор, мадридчани измъкнаха трите точки в 91-та минута, когато точен бе халфът Томас.

Първото полувреме не впечатли с нищо феновете, като и двата отбора трудно стигаха до противниковата врата. Втората част беше далеч по-интересна, като първо Николас Гайтан застраши сериозно стража на домакините, но до гол не се стигна. В 62-та минута пък Феде можеше да изведе Депор напред, но Облак се намеси стабилно.

След 80-та минута гостите поеха напълно инициативата, след като Депортиво се прибра в собствената си половина и така се стигна до първата минута на продължението, когато Томас се възползва от подаване на Габи и спечели мача за "дюшекчиите".

Така Атлетико взе глътка въздух след последните си неубедителни изяви в Шампионската лига и остана на третото място в класирането с 25 точки - две по-малко от Валенсия и на три пункта изоставане от Барселона. Зад тях пък е градският съперник Реал с 20 точки, но и мач по-малко. Депортиво остават 16-ти - на пет точки от зоната на изпадащите.