2. - Испания
  3. Атлетико (Мадрид) надви Еспаньол с 3:2 като гост

Атлетико (Мадрид) надви Еспаньол с 3:2 като гост

Атлетико (Мадрид) успя да постигне ценна победа с 3:2 над Еспаньол на Олимпийския стадион в Барселона в среща от 16-ия кръг на испанската Лига "BBVA". Двата тима предложиха много атракция на зрителите, като до последно не бе ясно кой ще излезе краен победител. След успеха домакините се изкачиха на втора позиция с 30 точки.

Гостите започнаха много активно срещата и Макси Родригес даде преднина на Атлетико. В ситуацията Агуеро се освободи отдясно и пусна към аржентинския национал, който от границата на пеналта със силен шут откри резултата. Последваха много силни минути за Еспаньол, ситуациите пред вратата на Атлетико се изреждаха една след друга, но малшансът попречи на каталунците да отбележат попадение. Домакините удпяха да изравнят едва в 58-ата минута, когато Пареха даде перфектен пас на Серхио Санчес, а последният направи безпомощен Лео Франко. В 81-ата минута голямата звезда на Атлетико Кун Агуеро изведе своите напред в резултата. Само 89-ата минута отново Макси Родригес се превърна в герой за своя тим и увеличи преднинача на Атлетико на 3:1. Домакините стигнаха до почетно попадение в продължението на срещата, а негов автор стана Валдо след изпълнение на ъглов удар.

След срещата Атлетико заетма 2-та позиция в класирането с актив от 30 точки, като тимът изпреварва Севиля и Валенсия