2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид пак изпревари Реал (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид пак изпревари Реал (ВИДЕО)

Фернандо Торес донесе успеха над Хетафе

Атлетико Мадрид отново излезе на второ място в Примера дивисион. В двубой от 24-и кръг тимът се наложи като гост на Хетафе с 1:0 и постигна шеста поредна победа над този съперник.

В състава на Диего Симеоне отново се завърнаха Диего Годин, Хуанфран и Фелипе Луис.

Фернандо Торес пък отново бе предпочетен за партньор на Гризман в атака, оставяйки на пейката Анхел Корея.

Още във втората минута Хлапето се отблагодари на Симеоне като откри резултата. Той засече на задната греда страхотно центриране на Караско.

Интересното е, че миналия уикенд Торес записа първия си гол от септември за клуба.

В 13-ата минута Торес направи сериозен пропуск, след като бе изведен на добра позиция от Габи.

Атлетико продължи да не дава никакви шансове пред своята врата на съперника и през втората част. Най-сериозното положение се откри за Атлетико в добавеното време, но Корея и Саул не успяха да се възползват.

Така Хетафе няма победа в местното дерби в девет мача. Нещо повече Атлетико не е допускал гол в последните 10 мача с този съперник във всички турнири.

В същото време Ейбар нямаше проблеми да победи последния Леванте с 2:0 и продължава борбата си за място в Европа.