2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид преглътна отпадането в Шампионска лига с класика над Гари Родригес и Елче (ВИДЕО)

Антоан Гризман вкара нови да гола и вече има 22 през сезона в Ла Лига

Все още актуалният испански шампион Атлетико Мадрид победи рутинно Елче с 3:0 на „Висенте Калдерон” в 33-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман за пореден път вкара два гола, а още един добави Раул Гарсия.

„Дюшекчиите” опитваха бързо да забравят отпадането в Шампионска лига от Реал Мадрид, но до почивката не бяха много концентрирани и записаха серия от пропуски.

Бившият играч на Левски Гари Родригес беше титуляр за Елче, а неговият тим имаше шанс да поведе в 10-ата минута, ала удар на Адриан бе отклонен покрай гредата.

Титон спаси удар на Раул Гарсия на втора греда. Фернандо Торес беше титуляр за сметка на Манджукич и се отчете с жълт картон в 25-ата минута, а в края на първата част Коке му достави отличен пас, а „Хлапето” вместо да вкара стреля в облаците.

Гризман направи пропуск в началото на втората част, а вратарят попречи на Торес след рейд на нападателя.

Атлетико продължи да натиска и разпечата мрежата в 56-ата минута. Воле на Коке бе избито от вратаря, но Гризман бе не точното място, за да направи добавка с глава за 1:0 с 21-ия си гол за сезона.

Домакините заиграха по-освободено и само след 8 минути удвоиха. Хунафран подаде на Раул Гарсия, който бе точен с нисък удар извън наказателното поле.

Елче се предаде и 12 минути преди края Гризман засече ниско центриране на Саул – 3:0 и 22-и гол на френския национал в Ла Лига.

Атлетико Мадрид е трети в Примера със 72 точки, вторият Реал Мадрид има 76 и мач по-малко. Валенсия е четвърти с 65 и също мач по-малко. Елче пък е на 14-а позиция с 34 точки и е само на 6 пред опасната зона.