2. - Испания
  3. Атлетико (Мадрид) съкруши Спортинг (Хихон) с 5:2

Атлетико (Мадрид) съкруши Спортинг (Хихон) с 5:2

Атлетико (Мадрид) разби като гост сензацията в Лига "BBVA" за този сезон Спортинг (Хихон). Това стана в среща от 14-тия кръг на испанското първенство, която се игра на стадион "Ел Молинор" в Хихон.

Футболистите на Атлетико бяха по-добрия тим през целия мач и заслужено стигнаха до убедителната победа. В 4-ата минута Мате Билич засече с глава центриране на Пердо от корнер и изведе напред хихонци в резултата. Гостите от Мадрид бързо изравниха, след като в 6-ата минута Шимао изпълни фаул, Макси Родригес отклони топката към Агуеро и аржентинецът с красива задна ножица изравни резултата. Отново той изведе Атлетико напред в резултата с гол в 41-ата минута.

През второто полувреме Атлетико бе абсолютен господар на терена и стигна до още попадения. Форлан вкара за 3:1 в 57-ата минута. Домакините все пак стигнаха до още един гол, който бе дело на Давид Барал в 51-ата минута. Другите две попадения за Атлетико бяха дело на Макси в 72-ата минута и Форлан в 81-ата минута.

След този мач Хихон заема 11-то място в класирането с актив от 18 точки, докато Атлетико е на 5-а позиция с 24 точки.