2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид се откъсна на третото място с победа на "Риасор" (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид се откъсна на третото място с победа на "Риасор" (ВИДЕО)

Антоан Гризман вкара и двата гола за успеха на "дюшекчиите" с 2:1 срещу Депортиво Ла Коруня

Атлетико Мадрид се откъсна с 4 точки аванс на третото място в Ла Лига след успех с 2:1 при гостуването на борещия се за оцеляване Депортиво Ла Коруня в 32-ия кръг. Антоан Гризман бе героят на „дюшекчиите” с два гола през първата част.

Мачът започна двуостро, но все още настоящият испански шампион поведе с първата си добра възможност в петата минута.  Депортиво не се справи след центриране на Коке от свободен удар, Хименес прехвърли топката за Гризман, който не бе в засада и с ефектна задна ножица заби под гредата за 1:0.

Този страхотен гол даде още повече увереност на Атлетико, който нямаше загуба в предходните си 6 мача срещу Депортиво.

Още една слаба изява в защита за Ла Коруня струва на домакините втори гол. Хесус Гамес спечели тъч и хвърли дълго в наказателното поле, никой не изчисти и кълбото стигна до Гризман, който без да се бави наниза в долния ъгъл на ядосания Фабрисио за 2:0 в 22-ата минута.

Двама от Депортиво си попречиха в 28-ата минута и дори не нанесоха удар след центриране на Медунянин.

През втората част отборът на Диего Симеоне чакаше на контри и Фабрисио направи двойно спасяване след изстрели на Раул Гарсия и Гризман.
Френският национал пропусна още два отлични шанса да реши мача, а вратарят Фабрисио направо изуми гостите като хвана още две наглед невъзможни положения след изстрели отблизо на Фернандо Торес и Раул Гарсия.

Веднага след тези спасявания Ла Коруня върна един гол. Защитникът Сидни изненадващо премина през трима вляво и центрира за Ориол Риера, който на близката греда матира Облак с глава за 1:2.

До края Депортиво натискаше, но Атлетико издържа и спечели важни три точки.

Атлетико Мадрид вече е с 69 точки на третата позиция, Валенсия е четвърти с 65, а Депортиво остана на 17-о място с 28 и може да се окаже в изпадащите, ако Алмерия спечели дори точка този кръг.