2. - Испания
  3. Атлетико (Мадрид) взе ценна победа в Билбао и се изкачи на четвъртото място

Атлетико (Мадрид) взе ценна победа в Билбао и се изкачи на четвъртото място

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна изключително важна победа с 4:1 при гостуването си на Атлетик (Билбао) в среща от 37-ия кръг на испанската лига BBVA. „Дюшекчиите” бяха по-стойностният тим на терена през по-голямата част от мача и заслужено се поздравиха с трите точки. Диего Форлан пък наниза хеттрик във вратата на Атлетик и дръпна на Ето’о за приза на голмайсторите „Пичичи”.

Първото полувреме премина без голове и зрителите на „Сан Мамес” едва ли са очаквали какво ги чака през втората част. В 59-ата минута Раул Гарсия изведе гостите от Мадрид напред в резултата с хубав изстрел с левия крак от границата на наказателното поле. Само 10 минути по-късно обаче Ечеития върна гола, след като надскочи всички в наказателното поле на Атлетико и с глава прати топката зад Лео Франко.

Радостта на домакините обаче трая твърде кратко, защото само 5 минути по-късно Диего Форлан отново даде преднина на Атлетико с хубав гол с левия крак от близко разстояние. Уругваецът сложи точка на спора в 77-ата минута, след като се възползва от хубаво подаване на Агуеро и промуши топката за трети път в мрежата на баските за 1:3. Три минути преди края на мача гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Форлан превърна в гол за крайното 1:4.

Така с този успех „дюшекчиите” се изкачиха на заветното 4-о място с актив от 64 точки, 2 пред 5-ия Виляреал. Атлетик Билбао пък остава 13-и с 44 точки.