2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид загря с победа за мача на сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико Мадрид загря с победа за мача на сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетик нанесе на Севиля загуба преди двата финала

Отборът на Атлетико Мадрид постигна първата си победа през месец май, след като победи у дома Селта с 2:0 в мач от последния XXXVIII кръг на Примера.

„Дюшекчиите” загубиха с резултат 1:2 предните си два двубоя, но в събота вечер постигнаха успех, който ще повиши самочувствието им преди финала на Шампионската лига срещу градския съперник Реал.

Двете попадения Атлетико реализира в началото на второто полувреме, след като първото приключи при нулево равенство.

Фернандо Торес даде преднина на своите в 51-ата минута и така зарадва 42 139 зрители на стадион „Висенте Калдерон”, включително и наставника си Диего Симеоне.

Чоло бе на трибуните, защото изтърпява наказание, ала неговите момчета не го разочароваха.

Антоан Гризман сложи точка на спора с попадение в 54-ата минута и така Атлетико завърши сезона в Примера с 88 точки на третото място.

Междувременно Атлетик Билбао измести Севиля от петото, след като победи съперника си на собствен терен с 3:1. С две попадения за баските се отличи голмайсторът им Ариц Адурис (’11 и ’31), а едно добави Раул Гарсия в 71-ата минута.

За гостите точен бе Хуан Муньос в 55-ата, но само три по-късно неговият съотборник Тимоти Колодзейчак бе изгонен с директен червен картон.

Такъв от домакините получи и резервата им Микел Роко в 90-ата минута, а още преди почивката един от резервните футболисти на Севиля също бе изгонен.

Така тимът записа трета поред загуба в Примера и остана с 60 точки, като има с две по-малко от Атлетик. За Севиля обче предстоят два финала, защото на 18-ти май излиза срещу Ливърпул в Лига Европа, а четири дни по-късно ще спори с Барса за Купата на краля.