2. - Испания
  3. Атлетико мина между капките в Алавес

Атлетико мина между капките в Алавес

"Дюшекчиите" се справиха без Облак и Гризман

Атлетико (Мадрид) победи с минималното 1:0 като гост на Алавес в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион.

Диего Симеоне реши да запази силите на част от титулярите си преди реванша в полуфиналите на Лига Европа срещу Арсенал идния четвъртък, като извън състава останаха Облак и Гризман.

Гостите имаха лек превес в първото полувреме, но най-чистото положение за частта се откри пред Диего Коща. чийто удар беше спасен в 42-та минута, след като опита да отбележи по диагонал.

След почивката Витоло уцели гредата след хубав удар в 59-та минута. След малко повече от 10 минути той беше съборен в наказателното поле на Алавес и главният съдия отсъди дузпа, която баче Фернандо Торес пропусна, след като резервата Пачеко спаси.

В 78-та минута Уакасо направи втора дузпа за своя тим, която този път Кевин Гамейро реши да изпълни и с хубав удар в средата на врата отбеляза победния гол.

Така Атлетико е с четири точки пред третия Реал (Мадрид) в спора за среброто.