2. - Испания
  3. Атлетико на 1/8-финалите за Купата след едно полувреме игра

Атлетико на 1/8-финалите за Купата след едно полувреме игра

"Дюшекчиите" се разправиха с Гихуело на "Калдерон"

Атлетико Мадрид се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля, след като победи Гихуело с 4:1 в Мадрид. Всички голове за "дюшекчиите" бяха отбелязани през първото полувреме.

Атлетико реши всичко още през първото полувреме. Николас Гайтан откри в 17-та минута след точен удар с десния крак, пет минути по-късно Анхел Корея  удвои след греда и последвал нов удар, а в 29-та Хуанфран оформи класически резултат, след като бе намерен на скорост пред наказателното поле, налвезе и с мощен шут наниза топката в десния паяк.

В 33-та минута ситуацията за Гихуело стана още по-плачевна, след като Алваро Перес получи втори жълт картон. Минута преди почивката пък Фернандо Торес заби нов гол във вратата на гостите, след като се възползва от неразбирателство в отбраната на зелените. Почетното попадение за гостите бе дело на Антонио Лопес в 80-та минута.

В Малага Кордоба поднесе изненадата и победи домакините с 4:3.
Головете в двете врати се редуваха, като първо Сандро Рамирес даде аванс на домакините, Федерико Пиовакри отбеляза два гола за Кордоба в 28-та и 41-та минута, като между тях Сандро Рамирес бе дал отново преднина на Малага. В 67-та минута Педро Риос изведе гостите напред, но в 88-та Майкъл Сантон изравни преди Педро Риос да донесе победата на Кордоба.

Лас Палмас победи Хуеска с 2:1 и също намери място на 1/8-финалите за Купата.
Матео Гарсия откри в 14-та минута, а 60-та Асдрубал Пардон удвои преди Килиян Грант да отбележи почетното попадение за гостите.