2. - Испания
  3. Атлетико не изпуска Барселона от поглед след класика над Селта

Атлетико не изпуска Барселона от поглед след класика над Селта

Гризман отново води напред "дюшекчиите"

Атлетико (Мадрид) победи с 3:0 Селта в мач помежду им от 28-ия кръг в Примера Дивисион и продължава да бъде сигурен на второто си място зад лидера Барселона.

"Дюшекчиите" успяха да оформят победата си за 20 минути, като началото на срещата беше предпазлива и за двата отбора и ситуациите липсваха пред вратите. В 26-та минута Гризман стреля опасно, но не затрудни Рубен Бланко. Taка минута преди почивката франзуинът успя да открие, след като овладя лош удар с глава след корнер и успя да финтира противников защитник преди да прати топката в десния паяк на Селта.

В 56-та минута Витоло беше изведен перфектно от Гризман и успя да копне топката над плонжиращия Бланко за 2:0. Само седем минути по-късно влезлият като резерва Анхел Кореа оформи крайния резултат, преборвайки се със защитник в наказателното поле и с хубав удар по земя в диагоналния ъгъл успя да се разпише.

До края на срещата Селта имаше няколко възможности да отбележи почетно попадение, но без успех. Така Атлетико събра 64 точки и е на осем от Барселона, а Селта остава девети с 38.