2. - Испания
  3. Атлетико отвори портите на ада за последния Гранада (ВИДЕО)

Атлетико отвори портите на ада за последния Гранада (ВИДЕО)

Бившият съотборник на Бербатов Яник-Ферейра Караско вкара хеттрик и направи две асистенции за 7:1

Атлетико Мадрид попиля Гранада с 7:1 на „Висенте Калдерон” в осмия кръг на Ла Лига и се върна на върха с 18 точки. Реал може да ги изравни при успех като гост на Бетис тази вечер, Севиля е със 17, а Барселона с 16.

Отборът на Диего Симеоне не е известен като много резултатен и често правещ разгроми, но тази вечер „дюшекчиите” първи допуснаха гола, това сякаш ги ядоса и адът се отвори пред вратата на последния в класирането и Яник-Ферейра Караско вкара хеттрик до 61-ата минута, Николас Гайтан покачи на 5:1 с нови два гола, а накрая Анхел Кореа и Тиаго се включиха в шоуто.

Атлетико бележи седем гола за първи път от почти три години насам. На 23 ноември 2013-а те смазаха Хетафе със 7:0 у дома.

Гранада влезе в мача като единственият отбор в Примера, заедно с Осасуна, без успех от началото на сезона. Атлетико пък няма поражение във всички турнири през новата кампания.

Гостите поведоха в 18-ата минута с блестящ гол на бившия възпитаник на Барселона Исаак Куенка, който се завъртя и с воле прати под гредата.

Атлетико се събуди чак след 25-ата минута и започна да натиска все повече. Гризман стреля неубедително, но Очоа изби лошо и топката падна на крака на бившия играч на Монако Яник-Ферейра Караско, който изравни в 34-ата минута.

Точно преди паузата Анхел Кореа раздаде на левия фланг за Караско, който влезе към центъра, а ударът му рикошира и заблуди вратаря – 2:1.

Хеттрикът на белгиеца стана факт в 61-ата минута, когато Гризман подмина Габриел Силва като пътен знак на фланга и достави за Караско, който показа точен мерник – 3:1.

Тук някъде Гранада рухна тотално, защото след две минути Николас Гайтан вкара с първото си докосване, влизайки секунди по-късно като довкара избито центриране на Филипе Луис.

Караско добави и асистенция към забележителния си мач и подаде на Гайтан в 81-ата минута, а резервата се нагласи и прецизно покачи на 5:1.

Анхел Кореа направи 6:1 като се измъкна с лекота от пазача си в наказателното поле, а Караско даде втора асистенция за Тиаго, който на втора греда качи Атлетико на седмото небе – 7:1.

В сряда мадридчани гостуват на Ростов в Шампионска лига, а Гранада ще търси първия си успех за сезона у дома срещу Спортинг (Хихон) другата събота.