2. - Испания
  3. Атлетико постигна невероятен обрат - 3:2 срещу Еспаньол

Атлетико постигна невероятен обрат - 3:2 срещу Еспаньол

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна невероятна победа с 3:2 над Еспаньол в мач от 35-ия кръг на испанската "Ла лига". Домакините губеха в резултата с 0:2 и с човек по-малко стигнаха до много важната победа.

Атлетико започна двубоя много активно и на няколко пъти играчи на тима имаха възможност да стигнат до откриване на резултата. Макси Родригес, Диего Форлан и Джони Хейтинга имаха добри положения, за да отбележат, но топката така и не влезе във вратата на гостите. В 31-ата минута дойде големия кошмар за Атлетико, след като колумбийският бранител на тима Луис Переа бе изгонен директно от съдията заради груб фаул.

Гостите се активизираха и получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за фаул на Перния срещу Алонсо. Нене бе точен и изведе своя тим напред в резултата. Само две минути по-късно при едно центриране от фаул Пареха бе допуснат да се включи от задна позиция и с коляно порази за втори път вратата на Атлетико.

Изглеждаше, че домакините няма да успеят да направят нищо в този мач и ще загубат, но нещата коренно се промениха. В 53-ата минута Форлан бе изведен от Агуеро и намали резултата. В 60-ата минута самият Агуеро изравни със силен удар. Домакините натиснаха здраво своя съперник в следващите минути. В продължението Шимао намери чудесно Форлан и уругвайският национал донесе победата на Атлетико.

След този успех Атлетико се приближи само на точка от желаното 4-то място, като вече има актив от 58 точки на 5-ата позиция. Еспаньол пък пропусна великолепен шанс да се откъсне далеч от зоната на изпадащите. Така отборът продължава битката си за спасение, като засега остава на удобното 14-то място с 34 точки, но само с 4 повече от 18-ия Спортинг (Хихон).