2. - Испания
  3. Атлетико пречупи Валенсия с голове на резервите Торес и Караско (ВИДЕО)

Атлетико пречупи Валенсия с голове на резервите Торес и Караско (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" допуснаха гол след пет сухи мрежи, но спечелиха на "Местая" с 3:1

Фернандо Торес влезе като резерва и вкара за успеха на Атлетико Мадрид с 3:1 като гост на Валенсия в предпоследния мач от 28-ия кръг на Примера. „Дюшекчиите” допуснаха първи гол след пет сухи мрежи, но това не им попречи да се доближат пак на 8 точки от лидера Барселона и да дръпнат с 4 пред третия Реал Мадрид.

Валенсия на Гари Невил влезе в мача в отлично настроение след пет победи в последните си шест мача.

„Прилепите” обаче наивно загубиха топката пред собственото наказателно поле в 24-ата минута, Коке подаде на Гризман и той със снайперистка точност намери долния десен ъгъл с шут извън наказателното поле – 1:0.

Валенсия изравни бързо и Пако Алкасер свали добре за Денис Черишев, който отляво прониза Ян Облак – 1:1 и край на серията от пет сухи мрежи за столичани.

Фернандо Торес влезе в 63-ата минута като смяна, а 9 минути по-късно централният бранител Хосе Хименес скочи най-високо след корнер и отклони на втора греда, където непокритият Торес засече на шпагат за 2:1.

Адерлан Сантос от домакините бе изгонен с втори жълт картон 10 минути преди края, а Гризман подаде на друга резерва – Яник Ферейра Караско за крайното 3:1 в 85-ата минута.

Атлетико Мадрид има 64 точки на второто място, Барса води със 72. Валенсия е с 34 на 10-а позиция.