2. - Испания
  3. Атлетико разгроми Лас Палмас като гост (ВИДЕО)

Атлетико разгроми Лас Палмас като гост (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" си тръгнаха с трите точки след 5 гола на "Гран Канария"

Атлетико Мадрид спечели с лекота гостуването си на Лас Палмас в двубой от 35-ия кръг на Примера. Футболистите на Диего Симеоне вкараха 5 беответни гола, а Лас Палмас доигра срещата с 10 човека, след като Боатенг си изкара втори жълт картон в 65-ата.

За по-малко от 20 минути Атлетико постави на колене своя съперник и си осигури комфртен аванс от три гола, който Лас Палмас очевидно нямаше сили да стопи.

Още във втората минута Саул успя да задържи отляво и центрира прострелно в пеналта, където Кевин Гамейро изпревари бранител и с мощен шут от близо разпечата вратата на домакините.

В 17-ата Коке изпълни корнер, при който Саул Нигес надскочи всички в отбраната и насочи неспасяемо с глава за 0:2.

Минута по-късно резултатът придоби класически вид. Гайтан пусна за Гамейро, който бе притиснат от бранител, но успя дори паднал на земята да нанесе рештелен удар за 0:3.

След почивката неприятните моменти за домакините продължиха, като първо в 65-ата Кевин-Принс Боатенг бе изгонен за втори жълт картон, а седем по-късно влезлият като резерва Томас Партей покачи на 0:4.

В добавеното време още една резерва на „дюшекчиите” записа името си сред голмайсторите – Фернандо Торес отбеляза в продължението за крайното 0:5.