2. - Испания
  3. Атлетико реши гостуването на Кордоба преди почивката (+ВИДЕО)

Атлетико реши гостуването на Кордоба преди почивката (+ВИДЕО)

Дюшекчиите си върнаха третото място след 2:0

Атлетико (Мадрид) се върна на третото място в класирането на испанското първенство с победа 2:0 като гост на Кордоба. Головете отбелязаха Антоан Гризман и Саул Нигес преди почивката. Въпреки че Кордоба подобри играта си през второто полувреме, те не успяха да вкарат и да заслужат точка.

Само пет минути отне на гостите да открият на „Нуево Аркангел”. Гризман взе предимство от разконцентрирани действия на Бруно Дзукулини преди да се освободи и да преодолее Хуан Карлос.

Коке се опита да изработи втори гол, но Диего Годин и Хосе Хименес пропуснаха.

Малко след първия половин час Гризман нямаше късмет да направи 2:0. Хосе Анхел Креспо блокира неговия удар. Но шест минути преди почивката тимът на Диего Симеоне удвои своята преднина, когато Саул Нигес вкара с глава отблизо.

Треньорът на Кордоба Хосе Антонио Ромеро направи две промени на почивката и след 11 минути във второто полувреме можеше да извлече полза от тях, когато Набил Гилас беше на чиста позиция в наказателното поле, но Хименес в последния момент му попречи.

Малко след това Феде Картабия стреля встрани от добра позиция, а Кордоба продължи да напъва. 12 минути преди края домакините треснаха и греда с бомбен удар на Бебе.

Атлетико трудно излизаше от собствената си половина, но след като Ян Облак изби страхотен удар с глава на Креспо, гостите укротиха мача и оставиха Кордоба на 7 точки от спасителния бряг.